Notice: Undefined variable: post_types in /home/yalaza/bilisim10.com/wp-content/plugins/yet-another-related-posts-plugin/classes/YARPP_Core.php on line 1103

ICX (Icon) Nedir? Nasıl Çalışır? Nereden Alınır?


Notice: Undefined variable: post_types in /home/yalaza/bilisim10.com/wp-content/plugins/yet-another-related-posts-plugin/classes/YARPP_Core.php on line 1103

Güncel Kripto Piyasası İçin Tıkla.

Piyasanın ilgi çeken kripto paralarından ICON gerçek dünyayla kripto para dünyasını birbirine bağlıyor. Finansal kurumlar, sigorta şirketleri, hastaneler ve üniversiteler ICON ekosisteminin parçaları.

Kore’nin blockchain sektöründe etkinliğini artıran ICON birçok sektörde uygulama geliştiriyor. Bu sektör ve uygulamalara kısa kısa göz atalım.

Menkul kıymetler. 2016’da kurulan Kore Finansal Yatırım Blockchain Konsorsiyumu 26 menkul kıymetler firmasından oluşuyor. ICON’un geliştirdiği şirketlere özel ilk blockchain hizmeti ‘CHAIN ID’ ve ID hırsızlığının önüne geçmeyi amaçlayan paylaşımlı güvenlik sistemi 2017’nin sonunda piyasaya sürüldü. Konsorsiyuma dahil firmaların bu ICON ürünlerini kullanmaya bu yıl başlayacağı açıklandı.

Sigortacılık. Sigortacılık şirketlerinden oluşan bir konsorsiyum ICON altypısını kullanarak otomatik sigorta talep etme hizmeti geliştirdi. Şirketlerin müşterileri karmaşık süreçlere gerek duymadan sigorta talebinde bulunabilir.

Bankalar. ICON ağına dahil bankalar ön-ödemeli dijital bir ödeme sistemi üzerinde çalışıyor. Sistem dahilinde dijital hesap yönetimi, yeniden yükleme/transfer, para çekme ve dijital para yönetimi gibi hizmetlerin müşterilerin hizmetine sunulacağı açıklandı.

Üniversiteler. Güney Kore’deki üniversitelere kurulan Akıllı Otomatları kulanan öğrenciler ödeme ve para transferi yapabiliyor.

Hastaneler. Güney Kore’deki hastaneler arasında veri entegrasyonu ve transferi yapmak için P-HIS isimli bir sistem geliştirildi. Sistem dahilinde bir başka teknoloji H-sign kullanılıyor. H-sign’ı blockchain temelli dijital imza sistemi olarak tanımlayabiliriz.

ICONex

ICONex; ICX’i ve çeşitli kripto paraları destekleyen ICON cüzdanı. Hızlı işlemler, güvenli ödemeler ve kullanıcı dostu arabirim cüzdanın sunduğu avantajların yalnızca birkaçı.

Nereden alınır?

Ekim 2017’de faaliyete geçen ICON ocak ayında 12 doların üstüne çıkarak tüm zamanlar rekorunu kırmıştı. Bu yazının hazırlandığı sırada ICON 4,04 dolardan işlem görüyor. 1,5 milyar dolar piyasa değerine sahip ICON (ICX) yaklaşık 387 milyon token’le kripto paralar listesinin 19. basamağında kendine yer buluyor.  ICX, dünyanın en büyük borsalarından biri olan Binance‘den alınabilir.

Güncel Kripto Piyasası İçin Tıkla.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x