5G Saldırıları Artıyor

Geçtiğimiz ay İngiltere’de 5G baz istasyonlarına yönelik 100 civarında saldırı oldu. İnsanlar 5G ile yeni koronavirüs hastalığı (COVID-19) arasında bir bağlantı olduğunu düşünerek bazı kuleleri yakıyor veya bakım ekiplerine saldırıyor.

Bilimsel bir dayanağı olmasa da saldırıların ardı arkası kesilmiyor. 5G karşıtı söylentiler öteden beri vardı ancak COVID-19 ile ilişkilendirilmesinde fitili yakan olay, Hollanda’da bir doktorun gazeteye verdiği röportaj oldu. Bu röportajda COVID-19 ile 5G arasında bir ilişki olabileceğine dair bir ifade geçiyor. Bu ifade herhangi bir kaynağa dayanmasa da hatta gazete bu yazıyı internetten kaldırmış olsa da sosyal medyada bu haber çokça paylaşıldı ve uluslararası bilinirliğe ulaştı. 5G’nin bağışıklığı zayıflattığı veya doğrudan COVID-19’a neden olduğu gibi asılsız iddialar yüzünden baz istasyonlarının bakımında görev alan teknisyenler saldırıya uğradı. Maalesef bu gibi sıra dışı zamanlar böyle yanlış bilgilerin yayılması için de fırsat sunuyor.

Sosyal medyada yalan haberlerin yayılması çok ciddi bir sorun, zaman zaman suçsuz insanların hayatını kaybetmesine bile neden olabiliyor. Bizim tavsiyemiz bu gibi haberleri okurken veya paylaşırken kaynağını incelemeniz ve emin olmadığınız bilgileri paylaşmamanız gerektiği yönünde.

Kaynak: https://bit.ly/korona-5g

Turkcell dünya devleriyle 5G destekli araç haberleşmesi projesini geliştirecek

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x